Svet-Stranek.cz
Dlouhovláska®

Péče o prodloužené vlasy:Jsme jedničkou v prodeji vlasů z vlastních výkupů a prodlužování vlasů

Péče o prodloužené vlasy

Péče o prodloužené vlasy od nás se nebojte, ke kvalitním prodlouženým vlasům se totiž můžete chovat, jakoby byly Vaše vlastní! ;-)
 • Je dobré vlasy neumývat po prodloužení 24 hodin, a to kvůli „době ustálení keratinu“ po jeho tavení. U prodloužení vlasů metodou keratinových spojů či mikrospojů je doporučeno dodržet spíše dobu 48 hodin, u metody micro rings může být doba kratší, přesto je vhodné dodržet dobu alespoň 24 hodin. Tuto dobu je vhodné dodržet i po posunu vlasů, tedy nejen po první aplikaci.
 • Keratinové spoje by měly zůstávat suché, to znamená, že byste neměla chodit spát s mokrými vlasy, je dobré vždy se snažit si vlasy po umytí především u spojů vysušit fénem (klasickým teplým vzduchem). Je to proto, aby Vám vlasy nelínaly ze spojů.
 • Vlasy mokré nečešte (zamokra není dobré rozčesávat ani vlastní vlasy).
 • Prodloužené vlasy je možné natáčet, kulmovat i žehlit, ale v bezpečné vzdálenosti od spojů, suché a především s rozumem :-) Před natáčením, kulmováním a žehlením je dobré použít ochranné sérum, které však nechte důkladně zaschnout.
 • Pokud použijete před žehlením či kulmováním ochranné sérum, než začnete žehlit (kulmovat), vyčkejte pár minut (cca 5 minut), aby sérum na vlasech zaschlo. Pokud by sérum nezaschlo, je to jakobyste si žehlili (kulmovali) mokré vlasy.
 • Pokud si před žehlením či kulmováním vlasy nalakujete, také vyčkejte aspoň minutku, aby lak na vlasech zaschl. (Lak schne rychleji než ochranné mléko či sérum.)
 • Používejte do vlasů olejíčky, výborné jsou např. „tekuté krystaly“ (na obrázku: Tekuté krystaly značky Black, modré, někdy označované jako "Blu" nebo "Blue"). Tekuté krystaly chrání konečky vlasů a můžete je používat každý den do suchých i vlhkých vlasů, např. po umytí nebo kdykoli si vzpomenete. Naše klientky si tekuté krystaly chválí, flakonek vystačí zhruba na rok!
 • Pro vtírání olejíčku i do délky vlasů, nejen do konečků se nám pak osvědčil vlasový olej L´Oréal Mythic Oil, který vlasům dodává hydrataci a krásný lesk a udržuje vlasy barvené či často žehlené a natáčené stále krásné. Proto ho doporučujeme zejména blondýnkám a klientkám s barvenými vlasy - osvědčil se nám. Tento vlasový olej vidíte na obrázku níže.
 • Osvědčeným tipem od klientek je používat olejíčky nebo tekuté krystaly na noc - kvůli konečkům vlasů.
 • Nenanášejte masky, kondicionéry a bezoplachové krémy a séra na spoje, ale vždy jen do délky a konečků vlasů. Používání kondicionérů, masek a balzámů velmi doporučujeme! Osvědčil se nám z levnějších přípravků Gestil Wonder (na obrázku níže), podle některých klientek se kvalitativně vyrovná údajně i přípravkům od Kérastase. Bývá označován i jako "býčí koule" :-)
 • Pokud máte blond vlasy, jistě chápete, že je třeba jim věnovat větší péči než panenským nebarveným vlasům. Proto doporučujeme používání kondicionérů či balzámů a olejíčků, a žehlení či kulmování vlasů pouze s rozumem. Zesvětlené vlasy nečešte vlhké, vlas by se mohl natáhnout a tím tak nevratně poškodit. I proto se doporučuje nechodit spát s mokrými vlasy a vlasy dát na noc do formy, viz níže. Klientkám s takovýmito vlasy se osvědčila zejména maska z profesionální řady L´Oréal, konkrétně L´Oréal Série Expert: Absolut Repair Cellular Mask - na obrázku níže. Pokud jste blondýnka a váháte, jestli si pořídit spíše Gestil Wonder nebo masku od L´Oréal, pak tuto masku z profesionální řady L´Oréal doporučujeme blondýnkám více.

 • Z profesionální péče doporučujeme také šampon L´Oréal Série Expert: Absolut Repair Cellular Shampoo, viz obrázek níže. Větší důraz ale klademe na používání kvalitního regenerátoru, tedy kondicionéru či masky.

 
 • Při česání je důležité používat speciální kartáč se štětinkami, které neporušují spoje. Nejprve pročesáváme konce vlasů, a poté vlasy pročešeme od kořínků ke konečkům. Nebojíme se česat vlasy úplně od hlavy.

 • Na noc je dobré stáhnout vlasy do formy, tedy do „členitého“ culíku (na obrázku) neboli culíku "s buřtíky" či nejlépe do copu.

 

 

 • Na noc si samozřejmě můžete dát i papiloty či jiné natáčky (avšak nedoporučujeme příliš natáčky se suchým zipem, pokud s jejich používáním nemáte zkušenosti), je to šetrnější způsob natočení vlasů než si vlasy tepelně upravovat - kulmovat nebo vytvářet vlnky žehličkou.
 • Před mytím se doporučuje vlasy od kořínků ke konečkům rozčesat
 • Pokud použijete před žehlením či kulmováním ochranné sérum, nechte ho chvíli na vlasech zaschnout. Pokud byste vlasy přežehlili hned po nanesení séra, olejíčku či mléka, bylo by to, jakobyste si žehlili vlhké vlasy!
 • To samé pravidlo platí u lakování vlasů. Pokud nanesete lak, chvíli počkejte, než začnete s žehlením či kulmováním.
 • Zhruba po měsíci od prodloužení vlasů je dobré začít pramínky od sebe jemně prsty rozdělovat u spojů, aby se nám nespojovaly dohromady. Toto rozdělování je dobré provádět klidně každý den, ale zabere jen cca minutu. S takovouto péčí půjdou po 3 měsících od aplikace vlásky krásně rozčesat a nedojde k žádnému poškození Vašich vlastních vlásků. 
 • Proto je také dobré se často česat - i tím zabráníte zacuchávání vlasů mezi spojem a kořínky a posun vlasů je tak bezproblémový. Nejlepší je speciální kartáč na prodloužené vlasy, ale klientky jsou spokojené i s kartáčem Tangle Teezer (na obrázku níže).
 • Na vlasy prodloužené pomocí metody „keratinových spojů“ (keratin však obsahují pramínky i u metody „micro rings“) se dříve nedoporučovalo používat šampony a přípravky s ovocnými složkami ve větším množství (např. Fructis) a stále se nedoporučuje používat přípravky obsahující alkohol ve větším množství (např. vody proti vypadávání vlasů či vodičky podporující růst vlasů). Keratin však používáme námi osvědčený, pevný a spolehlivý, naše klientky se tedy nemusejí přípravků s ovocnými složkami bát.
 • Vlasy je vhodné umývat spíše v záklonu, než v předklonu. Vlasy napěňte šamponem, ale ne chaoticky, abyste vlásky zbytečně nezacuchávala. Vlasy se šamponem stačí jen mnout ve směru růstu vlasů.
 • Vlasy po umytí sušte ručníkem tak, že z vlasů do ručníku jen vymačkáte vodu. Vlasy ručníkem nedřete ani zbytečně nezacuchávejte. Vlasy (zejména blond) mokré nečešte. Vlasy jdou vždy rozčesat lépe suché nežli vlhké.
 • Regenerátory (kondicionéry, balzámy, masky) nanášejte v dostatečném množství (klientky mají občas tendence, pokud si koupí drahý přípravek, aplikovat ho jen malinké množství, ale to je špatně).
 • Barvení evropských vlasů je možné, barva tyto vlasy nezničí, je třeba brát spíše větší ohled na spoje. Dlouhodobé působení vlhkosti a zároveň časté působení peroxidu může narušit spoje. Přesto berte prosím ohled i na vlasy a nedoporučujeme používat barvy se silnějším peroxidem než "6" (silnější peroxidy nejsou vhodné nejen na prodloužené vlasy, ale v podstatě poškodí jakékoli vlasy, tedy i naše vlastní).
 • Pokud si chce klientka dobarvit odrosty nebo doplnit melír, doporučujeme dobarvit jen vlastní vlasy na vršku hlavy, ale je možné samozřejmě i barvení celé hlavy přes spoje, viz výše. Není to ale obvykle nutné.
 • Voda v bazénu či mořská voda prodloužené vlasy neporušuje, může však oslabovat pevnost keratinových spojů (obzvláště pokud jsou dlouhodobě exponovány vlhkosti), nicméně koupání a dovolené u moře se nemusíte bát!
 • Do moře, do bazénu a při sportovních aktivitách doporučujeme mít vlasy nejlépe v zapleteném copu nebo culíku s buřtíky (viz obrázek výše). Je třeba mít na paměti, že chlor vlasy vysušuje, proto v bazénech a koupalištích, kde je ve vodě chemie, doporučujeme mít vlasy zapletené v copu. Nevytvářejte si tedy u bazénů drdoly ani nenoste vlasy volně rozpuštěné. Do sauny i solária samozřejmě bez problémů můžete :-)
 • Do moře a do bazénu doporučujeme také do vlasů (do délky vlasů a konečků) aplikovat olejíček nebo tekuté krystaly, aby byly vlasy dobře promaštěné (a chráněné).
 • Nabízíme pouze to nejkvalitnější zboží, proto v podstatě platí následující a již poslední rada: Chovejte se k prodlouženým vláskům tak, jako by byly Vaše vlastní! ;-)
Kompletní instrukce k péči také můžete shlédnout ZDE na našem videu. Video má 33 minut a pokud jste si naše instrukce k péči přečetli a máte k nim nějaké dotazy, ve videu jsou zcela jistě zodpovězeny :-)

Na cokoli se samozřejmě můžete zeptat i na našem e-mailu: info@dlouhovlaska.cz
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK