Svet-Stranek.cz
Dlouhovláska®

O vlasech, se kterými pracujeme:Jsme jedničkou v prodeji vlasů z vlastních výkupů a prodlužování vlasů

O vlasech, se kterými pracujeme

Evropské vlasy versus vlasy evropského typu. Malý rozdíl v názvu, velký rozdíl v kvalitě!
Jako jediní v ČR pracujeme s vlasy, které si sami vykoupíme. Prodlužujeme tedy s našimi - českými vlasy. České vlasy patří do kategorie kvalitních evropských (středoevropských) vlasů.

Tyto vlasy jsou pravé, lidské a nejsou nijak chemicky upravované. 90 % našich vlasů jsou vlasy panenské. Vlasy, které nejsou panenské, jsou v platinových odstínech - které jak si jistě dokážete představit, jsou nebarvené nesehnatelné. :-) Ovšem i blond vlasy máme skladem panenské, tedy čistě přírodní. Zaměřujeme se na kvalitu zboží, proto chceme nabízet jen to nejlepší pro Vás!

 Panenské vlasy se získávají výkupem vlasů.
 
Nepleťte si tyto vlasy s “vlasy evropského typu”, které pocházejí z Asie (zpravidla z Číny) a jsou chemicky upravovány a “tenčeny”. Vlasy evropského typu vypadají na první pohled i dotek krásně (jsou potaženy silikonovou vrstvou), ale párkrát je umyjete a ztratí lesk, pružnost, zacuchají se a zchemlonovatí. Vlasy evropského typu se zde sice prodávají připravené pro aplikaci keratinem, ringy či pásky, ale své opodstatnění mají pouze v Clip-in vlasech (tedy vlasech na sponkách), které není nutné umývat a tolik je nežehlíte, nečesáte či neupravujete, protože si je klientka aplikuje sama ráno a večer je sundá. Remy vlasy jsou alespoň seřazené od kořínků ke konečkům ve správném směru, ale ne-remy vlasy se zacuchají, jakmile je jednou umyjete. Remy vlasy evropského typu vydrží pěkné pár umytí, při opravdu precizní péči až pár týdnů. I tak díky velkému chemickému zásahu je riskatní navštěvovat s nimi bazén, koupaliště nebo odjet k moři. Pravé evropské vlasy vypadají krásně stále, nemění své vlastnosti a zůstávají krásné i po mnoho let.

Z Asie se zpravidla dováží nekvalitní zboží, ať už se jedná o elektroniku nebo i o vlasy. Nenechte se tedy zlákat nízkou cenou (např. 50ti centimetrový pramen za 12 Kč), vlasy byste zanedlouho vyhodili.    

S umělými (syntetickými) vlasy vůbec nepracujeme. Nemáme s nimi dobré zkušenosti a dle ohlasů od klientek s nošením a údržbou syntetických vlasů také spokojené nebyly. Proto je také nechceme nabízet, stejně jako vlasy asijské.

Malá pomůcka, jak se při výběru vlasů nenechat napálit. Na obrázku níže, který jsme namátkou stáhli z internetu, jsou vidět typická zakončení pramínků vlasů evropského typu, tedy vlasů dovezených z Asie. Jedná se o velké dlouhé keratinové "lopaty" s asijským keratinem. Asijský keratin, to je také kapitola sama pro sebe. Má nízkou teplotu tavení (podle toho ho kadeřnice pozná) a ve vlasech pak dokáže nadělat pěknou paseku. Dokáže se totiž chovat jako žvýkačka.

Keratinová zakončení ve tvaru "U".

Evropské vlasy si každý dodavatel nebo kadeřnice pramínkují svépomocí, proto nikdy takto strojově nebudou pramínky vypadat. Vlasy od spolehlivých dodavatelů budou mít tedy následující podobu:

Pramínky s keratinovými zakončeními napramínkované ručně.

Možná byste si i mohli myslet, že strojově napramínkované vlasy budou mít "na vlas" stejnou gramáž - opak je však pravdou. Za prvé, z Asie se obvykle dovážejí pramínky s gramáží 0,5 gramu (přičemž asijský keratin na pramínku váží cca 0,2 gramu), což je velmi, velmi málo, a za druhé, obvykle v keratinovém zakončení nejsou všechny vlasy z pramínku, tedy jakmile poprvé projedete hřebenem pramínky, spousta Vám jich zůstane v hřebenu. Za třetí, beztak je každý pramínek jinak silný, ale šizení na gramáži je do nebe volající. 

Standardem u pramínků s evropskými vlasy je 1 gram!
Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s používáním souborů cookie. OK